Mladinski odsek - Dogodki

Lačna in Veliki Badin, 359 m (šolski izlet)

izlet/pohodobmočje: Notranjska in Primorska
Datum:19.03.2016ob: 07:45 do: okoli 16:00
zborno mesto:pred OŠ KDK in pred OŠ Franceta Bevka, 8:00 pred OŠ Sostro in pred Halo Tivoli (OŠ Ledina, OŠ Vrhovci)
vodnik/kontakt:Maja Koprivšek, Jože DrabMladinski odsek
sklicna št.: 30004-16
težavnostna stopnja: lahkapot: označena pot
primernost:za planinske skupine na osnovnih šolah
okvirni čas hoje:4 h
oprema in dokumenti:gorniški čevlji, zaščitna oblačila primerna vremenskim razmeram, rezervna majica za preobleč, malica, knjižica Mladi gornik. V avtobusu imejte za vsak slučaj še vrečko z rezervnimi oblačili.
način prevoza:avtobus
stroški:10 EUR. Za naročnike planinskega abonmaja je izlet brezplačen.
prijave:pri svoji mentorici ali mentorju na šoli najkasneje do srede, 16. 3. 2016

Z avtobusom se bomo peljali do Gračišča. Udeleženci s prvega avtobusa se bodo najprej malo bolj strmo povzpeli na Lačno (451 m). Če bo suho in ne bo preveč pihalo, se bomo lahko povzpeli tudi na razgledni stolp. Sledil bo sestop v dolino Smokavska vala in na nasprotni strani položnejši vzpon na Velo Grižo (417 m) in Gradec (410 m). Preko Velikega Badina (359 m) se bomo spustili pod kamnitim naravnim mostom k slikovitim »Ušesom Istre« - naravni znamenitosti, katere obisk je zaradi gnezdenja redkih ptic dovoljen le na začetku. Še malo in dosegli bomo cesto pri kraju Dvori, kjer nas bo čakal naš avtobus in nas popeljal nazaj v Ljubljano. Hoje bo za okoli 3 - 4 ure.

Udeleženci drugega avtobusa bodo opravili turo v nasprotno smer tako, da se bomo nekje na sredini srečali.

OPOMBA: V primeru neugodnih vremenskih razmer bomo cilj izleta spremenili, o čemer boste obveščeni vsaj en dan pred izletom. Izlet bo odpovedan samo v primeru zelo slabega vremena.

PLAČILO IZLETA na TRR spodaj (ni treba za naročnike abonmaja) do srede, 16. 3. 2016! Kdor nima plačane članarine v PD Lj. Matica za 2016, naj uredi še to - vpisni obrazec (ni treba za naročnike abonmaja - že urejeno)!

PRIJAVNICA

Učenec / učenka ___________________________________ razred _______ ima plačano članarino za leto 2016 in se bo udeležil-a izleta gorniškega krožka. Morebitne spremembe mi sporočite na telefon:

Način plačila (obkrožite):              a)    Ima že plačan abonma                      b)    Izlet smo plačali na PD

Datum:                                                                       Podpis staršev:

Objavljeno: 19.11.2015 ob 11:17 , zadnja sprememba 7.3.2016 ob 08:18 Št. ogledov: 868

Podatki za plačilo z uporabo plačilnega naloga UPN:
Prejemnik:Planinsko društvo Ljubljana-Matica, Trdinova 8, 1000 Ljubljana
IBAN:SI56 0203 1001 9578 484
BIC banke:LJBASI2X
Koda namena: OTHR
Namen: Lačna in Veliki Badin, 359 m (šolski izlet)
Referenca:SI00 30004-16
Znesek: 10 EUR. Za naročnike planinskega abonmaja je izlet brezplačen.